Yeşilçam Dizi, Yeşilçam Dizisi Konusu, Yeşilçam Dizisi Oyuncuları

Fragmanının yayınlanması ile izleyici tarafından büyük bir merakla beklenen Yeşilçam dizisinin başrolleri göz dolduruyor. Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci başrollerinde yer alıyor.

Dizinin asıl adı Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı. BluTV platformunda yayınlanacak olan dizinin konusu izleyiciler tarafından büyük bir merak topladı.

Yeşilçam dizinin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. Daha önce ‘Babam ve Oğlum’, ‘Issız Adam’, ‘Unutursam Fısılda’ gibi başarılı filmlerin yönetmenliğini de yapar Çağan Irmak’ın bu projesi de büyük bir heyecanla bekleniyor. Dizinin senaryosunu ise Volkan Sümbül ve Levent Cantek yazdı. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki yapıyor.

Çekimleri 16 Ocak’ta başlayan Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı dizisinin ilk sezonu 2021 Nisan ayında yayınlanacak.

Yeşilçam Dizisi Konusu

BluTV’de yayınlanacak Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı, bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 1960’lı yıllarda Yeşilçam ile birlikte sinema sektörünün iyice büyüdüğü bir dönemi konu ediniyor. Başrolünde o dönemde bir sinema tutkunu olan Semih Ateş’i (Çağatay Ulusoy) görüyoruz. Dizi bu dönemde sinema sektöründe ayakta kalmaya çalışan Semih’in hikayesini anlatıyor. Semih karakterine Tülin ( Afra Saraçoğlu) ve Mine (Selin Şekerci) eşlik ediyor.

12 Şubatta ilk olarak BluTV’de yayınlanan dizinin ilk tanıtım fragmanında Emel Sayın’ın ‘Rüyalar Gerçek Olsa’ şarkısını duyuyoruz. Fragman da gördüğümüz Tülin Saygı karakteri gerçek bir sanatçı olma uğrunda Yeşilçam’ın kapısını çalıyor. Mine Cansu karakteri ise yeşilçamın gözde yıldızlarından olarak karşımıza çıkıyor. Fragmanda 1960’larda görkemli bir yeşilçam sineması karşımıza çıkıyor. Oldukça nostajik bir atmosfer sunuyor. Fragmanda gördüğümüz ilk şey Yeşilçam’ın unutulmazlarından Saray Sineması oluyor. Kırlangıç Mevsimi filminin galasında Semih ve Mine karakterlerini görüyoruz. Fragmanda Semih ve Mine karakterinin yanı sıra güzel Tülin karakterine de dikkat çekiliyor.

Yeşilçam Dizisi Oyuncuları

Başrollerinde Semih (Çağatay Ulusoy), Tülin (Afra Saraçoğlu) ve Mine (Selin Şekerci) bulunuyor. Ayrıca Türk sinemasının ‘Lady’ lakaplı usta oyuncusu Güngör Bayrak’da dizinin kadrosunda yer alıyor. Bunun yanında dizide yer alan diğer oyuncular:

Kuvvet (Ayta Sözeri)

Adviye (Nilüfer Açıkalın)

Hakan (Bora Akkaş)

İzzet (Özgür Çevik)

Reha (Yetkin Dikinciler)

Aysel (Selin Kahraman)

Yeşilçam Dizisi Fragmanı

Görüşleriniz bizim için önemli