shiba coin

SHIBA COIN

Her geçen gün aralarına bir yenisi eklenen sanal paraların bir diğeri olan Shiba (inu) coin yükselişi ile dikkatleri üzerine topladı. Yeni piyasaya sürülen coinlerin hızlı yükselişleri kullanıcılar arasında yoğun ilgi uyandırmaya devam ediyor. Peki nedir Shiba coin ve neleri amaçlamaktadır?

Ryoshi isimli biri tarafından ortaya çıkarılan Shiba Inu kendini “Dogecoin killer” olarak tanımlıyor. Shiba’nın bu tanımlamasının altında, Dogecoin’in tanınmasında etkisi olan Shiba Inu cinsi köpeğin adını taşıması da yatıyor. Shiba, Ethereum temelli bir coin olup, resmi sitesindeki tanımlaması “kendiliğinden meydana gelmiş merkeziyetsiz bir topluluk oluşturma deneyi” olarak geçiyor. Shiba Inu toplam arzının yüzde ellilik bir kısmını Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’e gönderdi.

SHIB token Shiba Inu’nun ilk tokenıdır ve kullanıcıların milyonlarca hatta trilyonlarca tanesini elinde tutmasına izin verir. Bununla birlikte kullanıcılar Shiba üzerinde minik miktarlar ile büyük işlemler gerçekleştirilebiyor. Örneğin 10 kuruşa 5000 adet Shiba coin satın alınabiliyor. Shiba Inu’daki bol sıfırlar bu durumun nedeni olup, basamaklar azaldıkça kullanıcıların kazancı da katlanmış oluyor.

Shiba coin geçtiğimiz günlerde %300’lere yakın bir yükseliş göstererek ilgi odağı olmayı başardı. Shiba(inu) için belirlenen toplam arz 1 katrilyon olup, piyasada dolaşan arzı yaklaşık olarak 400 milyondur. Shiba’nın piyasa değeri 11 milyar sularında olup günlük işlem hacmi yaklaşık 8,1 milyardır.

11 Mayıs 2020 saat 14.00 itibari ile Binance’te listelenmeye başlayan Shiba coin, Huobi Global, Uniswap, KuCoin gibi borsalarda da işlem görmekte. Shiba coin anlık olarak 0.00002945 dolar değerinden işlem görmekte.

Görüşleriniz bizim için önemli