raven coin

Raven Coin

3 Ocak 2018 yılında Bitcoin bloğu oluşturulan Raven Coin, kullanıcıların varlıklarını blokzincire işlemesini sağlıyor. Ayrıca kişisel varlıklarınızı da kaydedebiliyorsunuz. Kısaca Ravencoin, varlıkların verimli bir şekilde oluşturulmasını ve bir partiden diğerine aktarılmasını sağlayan, eşler arası bir blok zinciridir. Ravencoin, Ravencoin blok zincirinde belirteçlerin yayınlanmasına özel olarak odaklanan özellikler ekleyen, Bitcoin kodunun bir çatalına dayanan bir protokoldür. Bu jetonlar, jetonun verilişinin belirlediği özelliklere sahip olabilir – böylece miktar olarak sınırlandırılabilir, adlandırılabilir ve menkul kıymet veya koleksiyon olarak çıkarılabilir.

Dakikalar içinde kendi güvenlik jetonunuzu oluşturabilir ve dünya çapında ticaret yapmasını sağlayabilirsiniz. Algoritma, ASIC donanımının neden olduğu madenciliğin merkezileştirilmesine yöneliktir. Orijinal X16R  algoritma belgesinde , para biriminin arkasındaki ekip, sıradan hash algoritmalarının sabit sırasının ASIC madencilerinin inşasına katkıda bulunduğunu açıklıyor.

İlk X16R algoritması, karma algoritmaların sırasını sürekli bozarak bu sorunun üstesinden gelmeyi amaçladı – X15 ve SHA512’de kullanılan aynı algoritmaları kullanıyor, ancak bu algoritmaların sıralaması önceki bloğun karmasına göre değiştirildi. Sonunda X16R ASIC’ler için ekonomik olarak uygun hale geldi ve topluluk, Ravencoin’in adaletsiz dağıtımını azaltmak için yeni algoritmalar uygulamaya karar verdi. Topluluk, tezgah üstü tüketici sınıfı ekipmana kıyasla ASIC madenci ekipmanının potansiyel verimlilik iyileştirmelerini azaltmak için bugüne kadar 2 algoritma çatalı gerçekleştirdi.

Mevcut   KAWPOW algoritması , sayaç grafik işleme birimi (GPU) belleği ve hesaplama yeteneklerini kullanarak madenciliğin merkezileştirilmesi sorununun üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Bu, çoğu tüketici sınıfı GPU donanımının Ravencoin madenciliğine izin vermek için tasarlanmıştır. KAWPOW algoritması, Ravencoin’in herkese dağıtımını iyileştirmek için değişikliklerle ProgPOW ve ethhash’tan türetildi.

Gelecekteki ek algoritmalar öngörülmemektedir. Tüketici sınıfı donanıma kıyasla ASIC verimlilik kazanımları için sınırlı bir potansiyel olsa da, bunun gelecekteki ASIC gelişiminin ilerlemesine izin verebileceğini unutmayın, bu tür merkezileştirmeye dirençliler.

Neden Raven Coin?

  • 50 BTC yerine 5.000 RVN blok ödülü.
  • 10 yerine 1 dakikalık blok süresi.
  • Toplam madeni para arzı 21 milyon yerine 21 milyar.
  • Daha merkezi olmayan madenciliğe izin veren yeni bir madencilik algoritması, KAWPOW.
  • Varlık ve Alt varlık ihraç, transfer, benzersiz varlıklar ve ödüllerin eklenmesi.
  • Gelecekte mesajlaşma ve oylama ekleri.

 Hangi Borsalardan Raven Coin Alabilirim?

Altilly, Ataix, Komodo Barterdex, Bc Bitcoin, Binti, Bitladon, Binance, Bitrue, Bittrex, Changeangel, Paribu, Tzero gibi boralar üzerinden alabilirsiniz.

Raven Coin Kim Tarafından Kuruldu?

Bruce Fenton, Tron Black and Joel Weight tarafından kamuoyuna sunulmuştur.

Görüşleriniz bizim için önemli