Peaky Blinders

2021 Yılı En İyi Dizi Önerisi

Merhaba, 2021 yılında keyifle izleyeceğiniz dizi önerilerini sizler için derledik.Mutlaka izleyin.

İşte 2021 yılı en iyi dizi önerilerinden biri: Peaky Blinders

    Peaky Blinders

1 saat | Suç , Dram | TV Dizisi (2013– ) IMBD:8,2/10

Yönetmen: Steven Knight

Oyuncu Kadrosu: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

Antique wet plate photo of mysterious 1920s english gangster with flat cap.

    Dizinin Konusu

“İstihbarat çok değerli bir şey değil mi dostum? Ve genellikle, çok geç gelir.” – Thomas Shelby

Peaky Blinders, bir gangster ailesi ve Büyük Savaş’tan sonra İngiltere’nin Birmingham şehrinde nasıl bir imparatorluk kurdukları hakkında fantastik bir şekilde yazılmış ve oynanmış bir dizi.

Thomas Shelby ve kardeşleri, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Ordusunda görev yaptıktan sonra Birmingham’a dönerler. Shelby ve lideri olduğu çete Peaky Blinders, Birmingham şehrini kontrol ediyor Ama Shelby’nin hırsları Birmingham’ın ötesine geçerken, yarattığı iş imparatorluğunu inşa etmeyi ve yoluna çıkan herkesi durdurmayı planlıyor.

Karamsar ve karanlık Peaky Blinders , kötü şöhretleri ve sivri uçlu şapkalarında jilet saklama eğilimleriyle ün salmış Black Country çetesinin maceralarını anlatıyor. Yakışıklı ve güzel konuşan Thomas Shelby ( Cillian Murphy oynuyor) hırslı, kurnaz bir karakteri canlandırıyor.

Sürükleyici,soğukkanlı, şiddet içeren gangster hikayesiyle Peaky Blinders , Birinci Dünya Savaşı sonrası Birmingham’da geçiyor ve izleyicilerin ilgisini süresiz olarak çekmeyi başarıyor.

Peaky Blinders sadece ülkeyi değil, görünüşe göre tüm dünyayı ciddi şekilde büyüledi. 1920’lerde Birmingham’dan bir grup gangsterin hayatlarının bu kadar ilgi çekici olabileceğini kim bilebilirdi? BBC ve dizi yazarı Steven Knight dışında tabii ki.

   Peaky Blinders Hangi Ödülleri Kazandı?

2013’teki ilk dizisinden bu yana Peaky Blinders, En İyi Drama Dizisi dalında bir BAFTA Televizyon Ödülü ile 2020’de iki Ulusal Televizyon Ödülü de dahil olmak üzere bir dizi ödülü evine götürdü . Cillian Murphy, galibiyetini bir videoda dizinin hayranlarına adadığını söyledi.

    Peaky Blinders Gerçek mi?

Evet – bir nevi. Peaky Blinders, 1890’ların başında, soyadını oldukça sık değiştiren Thomas Gilbert adında bir adam tarafından yönetilen gerçek bir çeteydi. Ancak, Shelby adının bununla bir ilgisi olup olmadığı açık değil.

Ayrıca dizinin ne kadarının gerçeğe, ne kadarının eski hikayelere dayandığı ve eski hikayelerin ne kadarının gerçek olduğu da belli değil.

 Umarız 2021 yılı için hazırladığımız en iyi dizi önerilerimizden biri olan Peaky Blinders adlı makalemiz size hangi filmi izleyeceğiniz konusunda yardımcı olmuştur.

Görüşleriniz bizim için önemli