Nasıl Litecoin Satın Alırım?

Litecoin LTC Yorum ?

Litecoin (LTC) 2011 senesinde Charliee Lee tarafından oluşturulmuştur. Charlie aynı zamanda eski bir Google çalışanıdır. Bitcoinle benzer özellikler gösterse de bazı farklılıkları bulunmaktadır. Ortaya çıkış amacı Bitcoin sistemindeki bazı hataları gidermektir. Bu hataları gidermekte başarılı olmuştur.

Pek çok coin çeşidi gibi Litecoin de merkezsin bir coin çeşididir. Ayrıca Litecoin ilk alt coin olma özelliğine de sahiptir. Litecoin sayesinde kullanıcılar çok düşük maliyetler ile para transfer edebilir hale gelmiştir. Sunduğu depolama imkanı ile de kullanıcıların dikkatini çekmiştir.

Bitcoin üzerinden yapılan işlemlerde her bir blok 10 dakika gibi bir sürede oluşurken Litecoin sayesinde bu süre 2.5 dakika gibi kısa bir süreye düşüyor. Litecoin sayesinde kişisel bilgisayarınızda da madencilik yapabiliyorsunuz. Bitcoin için kişisel bilgisayarlar üzerinden madencilik yapılamamaktadır. Borsada toplam bulunacak Bitcoin adedi 21 milyon iken Litecoin bu sayıyı 84 milyona çıkarmayı başarmıştır.

Litecoin, tüm dünyada her gün milyarlarca dolar değerinde ticarete güç sağlar. Merkezi olmayan ticaret, her seviyedeki müşterilere ve işletmelere aracılar olmadan işlem yapma yetkisi verir, bu da Litecoin’in milyarlarca dolarlık ağı tarafından güvence altına alınırken daha düşük ücretler ve daha hızlı transfer süreleri ile sonuçlanır.

Litecoin Kullanıcısına Neler Sunuyor?

Litecoin (LTC), merkezi olmayan, sansürsüz ve herkese açık bir paradır. Düşük maliyetli özel, güvenli, sınırsız ödemeleri herkese, her zaman, her yerde gönderin.

Litecoin blok zinciri, 2011’den bu yana% 100 çalışma süresi ile çalışan, milyarlarca dolarlık değeri güvence altına alan ve izleyen en büyük küresel kripto tabanlı ağdır.

Yeni para çağına katılmak için onay gerekmiyor. Finansın geleceğine katılmak ve yatırım yapmak için ücretsiz cüzdanınızı indirin.

Litecoin geliştirme, fonların anında küresel olarak ödenmesi için Lightning ve çapraz blok zinciri güvensiz ticaret için Atomic Swaps gibi teknolojilere öncülük eder.

Litecoin, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kimseyle izinsiz işlem yapmak ve gerçek anlamda küresel bir ekonomide yer almak için kullanabileceği güçlü, politik ve ekonomik bir araçtır.

Nasıl Litecoin Satın Alırım?

Pek çok coin satın alma sitesinden Litecoin satın alabileceğiniz gibi Bitlo.com üzerinden de kolayca Litecoin satın alabilirsiniz. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra kendinize özgü bir cüzdan oluşturuyor ve Kolay Alış/Satış bölümünde Litecoin satın almaya başlıyorsunuz.

Görüşleriniz bizim için önemli