Monero coin nedir ?

Monero coin yorum ?

Monero finansal mahremiyet konusunda diğer coinlerden öne çıkan bir coin türü olarak karşımıza çıkıyor. XMR olarak da karşınıza çıkabilir. Kısaca Monero özel dijital para birimi olarak tanımlanabilir. Monero, bağlantılı bir dünya için nakittir. Hızlı, özel ve güvenlidir. Monero ile kendi bankanızsınız. Başkalarının bakiyenizi göremeyeceğini veya faaliyetlerinizi izleyemeyeceğini bilerek güvenle harcayabilirsiniz. 2012 yılınca Cryptonote şirketi tarafından piyasaya sunulmuştur.

Güvenlik Sistemi Nasıl İşliyor?

Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere mevcut kripto para birimlerinin çoğu şeffaf blok zincirlerine sahiptir, bu da işlemlerin dünyadaki herkes tarafından açıkça doğrulanabilir ve izlenebilir olduğu anlamına gelir. Ayrıca, bu işlemler için adres gönderme ve alma, potansiyel olarak bir kişinin gerçek dünya kimliğine bağlanabilir.

Monero, işlem yapılan miktarların yanı sıra gönderme ve alma adreslerini korumak için kriptografi kullanır.

Her Monero işlemi, varsayılan olarak, işlem yapılan miktarların yanı sıra gönderme ve alma adreslerini de gizler. Bu her zaman açık olan gizlilik, seçici olarak şeffaf kripto para birimlerinin (örneğin Zcash) aksine, her Monero kullanıcısının etkinliğinin diğer tüm kullanıcıların gizliliğini artırdığı anlamına gelir.

Monero değiştirilebilir. Gizleme nedeniyle Monero, önceki işlemlere katılım yoluyla lekelenemez. Bu, Monero’nun her zaman sansür riski olmadan kabul edileceği anlamına gelir.

Çok günlü bekletme süreleri ve dolandırıcılık amaçlı ters ibraz riski yoktur. ‘Sermaye kontrollerine’ karşı güvenlidir – bunlar, ekonomik istikrarsızlık yaşayan ülkelerde geleneksel para birimlerinin akışını bazen aşırı derecede kısıtlayan önlemlerdir.

Nasıl Monero Alınır?

Türk alım sitelerinde bulunmaya Monero’nun ileriki zamanlarda da Türkiye pazarına gireceği varsayılmıyor. Fakat Binance, Hitbtc, Bitfinex, Bittrex gibi siteler üzerinden Bitcoin’e sahip olduüunuz takdirde Morero satın alabilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemli