Matic Coin

Polygon (eski adıyla Matic Network), Binance ve Coinbase tarafından desteklenen bir çift katmanlı ölçeklendirme çözümüdür. Proje, birçok blok zincirindeki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözerek kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Bunu, blockchain ölçeklendirme , geliştirici platformu ve araçlarının bir kombinasyonundan ve kullanıcı deneyimine çılgınca odaklanarak değiştirmeyi hedefliyor . Blockchain’in ana akım olarak benimsendiği ve gerçek sözünü yerine getirdiği bir dünya görmeyi arzuluyor. Kurucu ortak ve CEO’su Jaynti Kanani.

Matic Coin Ne Sunuyor?

Projenin ana mottosu ‘Ölçeklenebilir ve anında blok zinciri işlemleri’ olarak geçiyor. Matic Network, PoS tabanlı yan zincirlere sahip uyarlanmış bir Plazma sürümü kullanarak Ethereum’a büyük bir ölçek getiriyor. Merkezi Olmayan Uygulamalar büyük ilerleme kaydediyor ancak mevcut blockchain ekosistemi talebe göre ölçeklenmeye hazır değil.

Ana akım kullanıcılar tarafından kitlesel olarak benimsenmeden önce yavaş blok onayları ve yüksek transfer ücretleri sorunları çözülmelidir. Ve en önemlisi, harika bir kullanıcı deneyimine ihtiyacı var.

Kullanıcılar ve merkezi olmayan dünya arasındaki etkileşimi basitleştirerek bunu değiştirmeyi hedefliyorlar. Merkezi olmayan ekosistemle etkileşimi, sistemin karmaşıklığı konusunda endişelenmeden herkesin yapabileceği kadar kolaylaştırmak istiyorlar.

Matic’in Avantajları

Matic Network, ana zincirde kesinliği olan daha hızlı ve son derece düşük maliyetli işlemler için bir çözüm sağlayan uyarlanmış bir Plazma çerçevesinin uyarlanmış bir sürümünü kullanarak merkezi olmayan bir platform oluşturarak yukarıdaki sorunları çözer.

Sistem, Ethereum ana zincirine gönderilen PoS kontrol noktalarını kullanarak canlılık sağlar. Bu, tek bir Matic yan zincirinin teorik olarak blok başına 2 16 işlem ve muhtemelen gelecekte birden fazla zincirde milyonlarca işlem gerçekleştirmesini sağlar.

Ölçeklenebilirlik, bir ana zincir üzerinde elde edilen kesinliğe sahip merkezi olmayan bir Plazma operatör mekanizması kullanılarak gerçekleştiriyor. Tek bir Matic zinciri 65 bin işlem / saniyeye kadar işlem ölçeklendirebiliyor –ki bu da ne kadar yüksek bir verimliliğe sahip olduğunu söylüyor.- WalletConnect destekli yerel mobil uygulamalar içeriyor. Çeşitli blok zincirlerindeki farklı yan zincirlerdeki varlıklar, yakın gelecekte Matic Network tarafından birlikte çalışabilir hale getirilecektir.

Matic, DApp’lerinizi büyük ölçüde ölçeklendirmenize yardımcı olur. Ağı çalıştırmak için kendi belirteçlerinizi ödeme ücreti olarak bile kullanabilirsiniz. Hızlı ve kolay geliştirme için SDK’lar ve API’ler sağlar.

Matic’i DApp’lerinize birkaç basit adımla entegre edin ve kullanıcılarınıza sorunsuz, hızlı ve güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlayın. Gerektiğinde ödemeyi zincirde gerçekleştirebilirsiniz.

Matic ayrıca cainbase, binance, Ventures,Zebi, Mker Dao,  ile iş birliiği içerisinde.

Nasıl Matic Coin Alabilirim?

Binance, Huobi Global, BitForex, CoinTiger, ve FTX gibi borsalar üzerinden Matic Coin alabilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemli