Fantom (FTM)

Fantom Coin Abft denen ilkeleri kullanarak DAG tabanlı bir defter ile çalışan ve diper tokenlerda olduğu gibi akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal ağ bunan bir blog zincir platformudur. Asıl amaçları Lachesis protokolü kullanarak akıllı sözleşmelre yeni bir soluk getirmektir. En çok öne çıkan özelliklerinden biri içerisindeki düğümleri ağa katarken ağdaki diğer düğümlerin varığıno bilmeyi gerektirmez.

Fatom Coin Ne Sunuyor?

Mottosu ‘Tek platform, sonsuz çözümler’ dir. Fantom, dijital varlıklar ve dApp’ler için hızlı, yüksek verimli bir açık kaynaklı akıllı sözleşme platformudur. Fantom’un aBFT konsensüs protokolü benzersiz hız, güvenlik ve güvenilirlik sağlar. Neredeyse anında işlemlerin ve son derece düşük ücretlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Fantom’daki işlemler birkaç saniye içinde sonuçlandırılır ve bir sentin bir kısmına mal olur. Fantom’un onaylayıcı düğümleri küresel, güvensiz ve lidersiz bir Proof-of-Stake ağı oluşturur. Fantom, saniyede binlerce işlemi işleyebilir ve binlerce düğüme ölçeklenebilir. Fantom, EVM uyumludur. Ethereum dApp’lerinizi Fantom’da dağıtabilir ve çalıştırabilirsiniz. Ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için FTM’nizi stake ederek ödüller kazabilirsiniz. Bahis tercihinizi seçebilir, birkaç tıklama ile kazanmaya başlayın ve stake edilmiş fonlarınızı DeFi’de teminat olarak kullanabilirsiniz.

Fantom Kim Tarafından Kuruldu?

Güney Koreli Dr. Ahn Byung tarafından kurulmuştur. Tam adı The Fantom Foundation’dur. CEO’su David Richardson’dur.

Nasıl FTM Alırım?

Öncelikle bir Fantom cüzdanınızın olması gerekmektedir. Fantom Cüzdan, Aşamalı Web Uygulaması (PWA) olarak oluşturulmuştur. Bunların, üçüncü taraflardan onay gerektirmeden tek bir kod tabanı aracılığıyla tüm platformlarda güncellenmesi kolaydır ve sürekli olarak yeni özellikler sunmak için mükemmeldir. Chrome’da Fantom Cüzdanını açın. Adres çubuğundaki +’ya tıklayın ya da pwawallet.fantom.network adresine gidin . “Cüzdan Oluştur” u tıklayın. Güçlü bir şifre girin. Parola, bir büyük harf, bir sembol ve bir rakam dahil olmak üzere en az 8 karakter olmalıdır. Parolanızı kaybederseniz ya da unutursanız hesap kurtulamaz ve tüm hesabınızı aybedersiniz. Bu nedenle şifrenizi güvenli bir yere kaydedin. Parolayı tekrar girin ve onay kutusuna tıklayın. Artık anahtar deposu dosyasını indirebileceksiniz. Cüzdanınıza diğer cihazlardan erişmek için anahtar deposu dosyasını ve parolayı kullanabilirsiniz. FTM almak için menü çubuğundaki “Al” düğmesine tıklayın. Hangi blok zincirinden FTM aldığınız sorulacak. Opera FTM için Fantom Opera’yı (Opera Ağı içinde), FTM-ERC20 için Ethereum’u ve FTM-BEP2 için Binance’i seçin. M-cüzdan, FTM’nin ilgili zincir üzerinde gönderileceği bir adres oluşturacaktır.

Görüşleriniz bizim için önemli