binance

DENT, mobil veri ağları için hücresel değişim hizmeti sunan bir platformudur. Platform, 2014 yılında Tero Katajainen tarafından Dent Wireless Limited şirketi bünyesinde piyasaya çıkarıldı. Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer isimli iki girişimci de 2017 yılında işletmeye ortak olarak faaliyetlerini sürdürdü.

DENT platformu kullanıcılarına, temelde akıllı telefonlarda bulunan mobil verilerini satma, satın alma ve bağış yapma gibi imkanlar sunan özelliklere sahiptir. Bu mobil veriler arama ve internet trafiklerini içermektedir. Şirketin platformda bu özelliği bulundurmasının en büyük etkeni ise Cisco tarafından yayımlanan bir istatistik raporudur. Bu rapora göre dünya genelinde kullanıcıların 32 milyar dolarlık mobil trafik satın alıp bunun %15’lik oranına denk gelen 4.8 milyar dolarlık kısmını kullanmadığı ve bu miktarın boşa gittiği ortaya çıkıyor. DENT platformu da sektördeki bu açığı kapatmaya yönelik gelişimine devam etmektedir.

Projenin amacı gelecekte çok daha iyi standartlı bir yaşama ulaşmak için mobil hizmet sağlayıcılarını etkileyebilmeyi başarmaktır. Mobil verinin yaşam standartı olarak görülmesinin en büyük nedeni de yine aynı raporda açıklanan gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde arama motorları ve internetin insanların hayatlarının her anına girmiş olmasıdır.

DENT platformunda kullanıcılar, arama ve internet paketlerindeki fazlalıkları satın almak isteyen kişilere satabilir ya da bağış işlemi ile ücretsiz bir şekilde gönderebilirler. 

Platform blokzinciri üzerinden sürdürdüğü bu hizmetleri kendi adı ile çıkarmış olduğu DENT Coin ile gerçekleştirmektedir. DENT Ethereum alt yapısını kullanan ERC20 tokenı özelliği bulundurur. DENT 11 Temmuz 2017 tarihinde ICO ile ilk satışlarını gerçekleştirdi. Coin; toplamda iki hafta süren ICO döneminde 4.3 milyon dolarlık satışı yapılarak piyasaya giriş yaptı. 

DENT Coin toplamda 100 milyar arza sahiptir. Piyasada ise şu anda 98 milyar adet coin 0.0040 dolardan işlem görmektedir. Mevcut coinlerin piyasa değeri 400 milyon dolara yakındır.  

DENT Coin madenciliği yapılabilen bir coin değildir. Sadece piyasaya sürülen coinler borsalar üzerinden alınıp satılabilir. Bunun için Binance, Kucoin, Gate io gibi borsa siteleri ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılar bu siteler üzerinden alıp satım işlemlerini yapabilir.

Görüşleriniz bizim için önemli