dizi film önerileri

Dark Dizisi, Dark Dizisi Konusu, Dark Dizisi Oyuncuları

Billim kurgu ve gerilim ögelerini içeren Alman yapımı Dark dizisi son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Gösterilen başarılı oyunculuklar ve etkileyici sahneler ile pek çok izleyicinin beğenisini topladı. Kısa sürede sadece Almanya’da değil dünya çapında da bilinirliği arttı. Kurgusal açıdan da oldukça zihin kurcalayan Dark dizisi zor ve gizemli kurguları seven izleyiciler tarafından da tercih ediliyor. Peki Dark dizisinde kimler oynuyor, konusu ne ve hangi platform aracılığı ile izleyebilirsiniz?

Dark Dizi Konusu

Dizi, öğrenci Erik Obendorf’un (Paul Radom) ortadan kaybolması ile başlıyor. Erik’in kaybolması küçük Alman kasabası Winden’i de kargaşaya sürüklüyor. Polis memurları Ulrich Nielsen ( Oliver Masucci) ve Charlotte Doppler (Karaline Eichhorn) iki hafta sonra bile olayları çözemez. Genç Jonas Kahnwald (Louis Hofmann) kabuslar görmeye başlar. Jonas’ın babası intihar etmiştir ve Jonas bunun etkilerinden kurtulmak için Fransa’daki akıl sağlığı merkezinden yeni dönmüştür. Genç Jonas ve arkadaşları Martha (Lisa Vicari), Magnus (Moritz Jahn) ve Bartosz (Paul Lux), Windener Höhlen, Marthas ve Magnus’un küçük kardeşi Mikkel (Daan Lennard Liebrenz) bir gece ormana gece gezisine giderler. Küçük kardeş Mikkel’in de kaybolması ile olaylar başlar. Dört ailenin sözde ideal dünyasının bağlantıları ve 1986’ya kadar uzanan kökleri ortaya çıkar. Dört ailenin trajik kaderleri uzay ve zaman ile de bağlantılıdır.

Dark Dizisi Kaç Bölüm?

Dark dizisi 1 Aralık 2017 yılında Netflix’de çıkış yaptı. Netflix’in ilk orijinal Alman dilindeki dizisidir. Netflix Türkiye aracılığı ile izlyebilirsiniz. Dizinin ilk sezonu her biri 60 dakika uzunluğunda 10 bölümden oluşuyor. Wiedemann & Berg Film GmbH & Co. KG tarafından üretildi. Dark’ın yönetmenliğini, Jantje Friese ile birlikte İsviçreli yönetmen ve senarist Baran bo Odar yaptı. Ekip 2014 yılında ‘Who am I’ dizi ile üne kavuşmuştu. İkinci ve üçüncü sezonları da olan dizinin diğer sezonları sekizer bölümden oluşuyor.

Dizinin adının Dark olasının nedeni insan ilişkilerinin karanlık tarafını ele almasıdır. Dizinin izleyici tarafından bu kadar beğeni almasının bir nedeni de zaman temasını usta bir şekilde işlemesidir. Zaman kavramını gerilim, cinayet ve gizem ile güzel bir şekilde harmanlamışlar.

Görüşleriniz bizim için önemli