bnb coin

BNB

Bnb, Binance Chain için yerel varlık olarak, tüm Binance Ekosistemini besleyen madeni paradır. BNB, Binance Ekosistemine güç sağlar. Binance Chain’in yerel madeni parası olan BNB’nin birden fazla kullanım durumu vardır: Zincir üzerinde işlemleri beslemek, Binance Borsasında işlem ücretlerini ödeyebilir, mağaza içi ödemeler yapabilirsiniz.

Binance, dünyanın önde gelen kripto para borsasını işletmenin ötesinde, tüm bir ekosistemi kapsar.

BNB Coin Nedir?

Binance coin 2017’de ICO yolu ile piyasaya sürülmmüştür. İlk kripto para arzı sırasında 100 milyon BNB satışa sürülürken toplan arzı 200 milyondur. 2019 yılında Binance Chain mainnet’in piyasaya sürülmesi ile kaldırılmıştır. Ödeme yöntemi olarak kullanılan BNB ile Launcpad üzerindeki token satışında da kullanılabiliyor.

BNB Coin’in Avantajları

Kısanacası BNB’yi özetlememiz gerekirse Binance üzerinden yaptığınız alım satımlarrda komisyon bedeli ödemek yerine BNB coinlerinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca Binance’nin BNB coinler için yaptığı indirimlerden de faydalanabiliyorsunuz. Örneğin ödeyeceğiniz bir komisyon bedelinin yarısı kadar komisyonu sadece BNB coin kullanarak ödeyebilirsiniz. Bunun iççin cüzdanınızda bir miktar BNB coin’i hazır etmeniz ve BNB to pay for fees seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Ayrıca BNB Coin’e yatırım yapmanın bir diğer avantajı BNB Coin’e yatırım yaptığınız takdirde Binance’a da yatırım yapmış olmanız. Yani Binance üzerindeki her olumlu gelişme BNB coin’inize de yansıyacaktır. Yani Binance içindeki olumlu gelişmeyi iki ile çarpma fırsatına sahip olursunuz.

BNB Coin Ne Amaçla Kullanılabilir?

Bnb Coin Launchpad projelerine kaynak yaratma amacı ile de oluşturulmuştur. Binance Launchpad, listelenen kripto paraların borsaya arzında önemli bir rol oynar. İsterseniz başka para birimlerinden isterseniz de BNB’leriniz aracılığıyla beğendiğiniz projeleri Launchpad üzerinden fonlayabilirsiniz.

Bnb Coinler yatırım amacı ile de kullanılabilir. BNB’ler, isterseniz sağlam yatırım araçları olarak kullanılabilir. Bu sayede hem komisyon ücretlerini düşürebilirsiniz hem de getirilerinizi çok daha yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Ayrıca Launchpad üzerinden farklı projelere fon sağlayarak yatırımlarınızı birçok farklı yere çekebilirsiniz ve oralardan kar sağlayabilirsiniz.

Nasıl BNB COİN Alırım?

Brave, MetalPay, Dether, Spend, Netcoins, Coinflip,Papara gibi borsalarda Binance cüzdanınızı oluşturduktan sonra bnb coin satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemli