Avax Coin

Çığır açan bir fikir birliği protokolü kullanılarak oluşturulan Avalanche (Avax) işlemleri bir saniyenin altında onaylayan, Ethereum geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca tam blok üreticisine olanak tanıyan ilk akıllı sözleşmeler platformudur.

Testnet sırasında Avalanche, dünyanın dört bir yanındaki bağımsız taraflardan 1.000’den fazla blok üreticisinin rekorunu kırdı, hatta en çok beklenen ağlardan bazılarının ve büyük aktif ana ağların çoğunun test ağlarını bile geride bıraktı. Avalanche, aynı zamanda, ana ağ tokenlerinin% 14’ünden daha azı özel yatırımcılara ve neredeyse% 70’i ekosistem üzerinde inşa eden insanlara ihraç edilmesiyle, alandaki en eşitlikçi token dağıtım planlarından birine sahip.

Cornell Üniversitesi’nden öncü araştırmacılar tarafından desteklenen ve çalışma kanıtı ile basılan ilk madalyonun yaratıcısı tarafından yönetilen Avalanche, Klasik ve Nakamoto konsensüs protokollerinden sonra dağıtılmış sistemlerdeki üçüncü büyük başarıyı dünyaya getiriyor.

Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

Avalanche blockchain ağını daha güvenli hale getirmek, ödemeleri yapmak için Avalanche platformunun yeni tokenidir. En önemli özelliklerinden biri 1 saniyenin altında işlemleri doğrulayabilmesidir. Ayrıca tüm Ethereum geliştirme araçlarını destekliyor. Toplam arzı 360 milyon tokendir ve maksimum arzı 720 milyona kadar çıkabilmektedir.  Avalanche Microsoft, Google, Accenture, Nasa gibi şirketler ile işbirliği içerisinde. CEO’su Türk Emin Gün Sirer’dir. Kurucu başkanı John Wu. 

Avax Ne Sunuyor?

Avalanche coin, saniyenin altındaki kesinliği ve Visa düzeyinde iş hacmini destekleyen yüksek hızlı bir akıllı sözleşmeler platformudur.

Avax coin, Ethereum Sanal Makinesi için tam destek sunar ve bu nedenle Ethereum araçları, kutudan çıkar çıkmaz çalışır. Truffle Suite, Remix, MetaMask, MEW ve diğer tüm favori Ethereum araçlarınız.

Avalanche, uygulamaya özel parçalamayı destekleyerek geliştiricilere kendi özel ihtiyaçlarına uygun uygulamaları başlatma yetkisi verir.

Avalanche, yalnızca uygulama düzeyinde programlanabilirliği değil, aynı zamanda ağ düzeyinde programlanabilirliği de destekler. Bu, geliştiricilerin yalnızca merkezi olmayan uygulamalarının yürütülmesini kontrol etmelerine değil, aynı zamanda özel verileri güvenli bir şekilde yönetmelerine de olanak tanır.

Avalanche, Avalanche’deki NFT’lerin tüm evrenini keşfedip keşfedebilmeniz için bir kayıt oluşturma planlarıyla, fungible olmayan tokenleri (NFT’ler) tam olarak destekler.

Görüşleriniz bizim için önemli