2021 Yılı En İyi Film Önerisi

2021 Yılı En İyi Film Önerisi

Merhaba, 2021 yılında keyifle izleyeceğiniz film önerilerini sizler için derledik.Mutlaka izleyin.

İşte 2021 yılı en iyi film önerilerinden biri: The Wolf of Wall Street (Para Avcısı )

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı )

| 3 saat | Biyografi , Suç , Dram | 7 Şubat 2014 (Türkiye) IMBD:8,2/10

Yönetmen: Martin Scorsese

Yazarlar: Terence Winter (senaryo), Jordan Belfort (kitap)

Oyuncu Kadrosu: Leonardo DiCaprio , Jonah Hill , Margot Robbie

LOS ANGELES – JAN 16: “Wolf of Wall Street” Nominated Best Picture at the 86th Academy Awards Nominations Announcement at AMPAS Samuel Goldwyn Theater on January 16, 2014 in Beverly Hills, CA

    Filmin konusu

The Wolf of Wall Street filminden ünlü alıntı

Jordan Belfort: “Bu kalemi bana sat.”

Film, Jordan Belfort’un, zengin bir borsacı olduktan sonra suç işlemesi ve yolsuzluk yapması sonucunda hayatında yaşadığı zorlukları anlatan gerçek bir hayat hikayesinden oluşmaktadır.

1990’ların başında Jordan Belfort, ortağı Donny Azoff ile bir araya geldi ve yatırım firması olan Stratton Oakmont’u kurdu.

Şirketleri hızla 20 kişilik bir kadrodan 250’den fazla personele ulaştı ve Wall Street’teki statüleri katlanarak büyüdü.

O kadar ki şirketler ilk halka arzlarını onlar aracılığıyla yapmaya başladılar.Statüleri büyüdükçe, kötü madde kullanımları ve yalanları da arttı.

Yüksek kazanca ulaştıklarında, çalışanları için cömert partiler vererek dikkat çektiler.

Bunun sonucunda Belfort Forbes Magazine’e “The Wolf Of Wall St” olarak kapak oldu.Belfort, FBI’ın kendisini izlediğinin farkına varır ve paralarını bir Avrupa bankasında saklamak için bir plan yapar.

Belfort ve Azoff, FBI onları izlerken zenginliklerini ve lüks yaşam tarzlarını daha ne kadar sürdürebilirler?

Film Wall Street’in en kötü şöhretli brokerlerinden biri olan ve milyonlarca yatırımcıyı dolandırarak bir servet kazanan Jordan Belfort’u anlatıyor.

Martin Scorsese’nin yönettiği film, Belfort’un bir Wall Street yatırım şirketinde giriş seviyesi bir borsacı olarak, satış teknikleri konusunda aldığı eğitim ile başlıyor.

 Büyük bir pazar düşüşünden sonra işini kaybeder ve penny hisse senetleri satan küçük bir işletme için çalışmaya başlar.

Penny hisse senetleri üzerindeki  yüksek komisyonu keşfettikten sonra, kendi firması Stratton Oakmont’u kurar ve burada penny ve halka arz hisse senetlerini spekülatif getirilerle satar.

Jordan, kendini gösterişli bir girişimci olarak tanıtarak ve çalışanlarını etkili satış teknikleri konusunda eğiterek bir iş imparatorluğu kurar ve Wall Street’in en büyük oyuncularından biri haline gelir.

 Umarız 2021 yılı için hazırladığımız en iyi film önerilerimizden biri olan The Wolf of Wall Street (Para Avcısı ) adlı makalemiz size hangi filmi izleyeceğiniz konusunda yardımcı olmuştur.

Bir başka makalemizde görüşmek üzere sizlere sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz…

Görüşleriniz bizim için önemli