Blz Coin Nedir?

Blz yani Bluzelle, Dapps’in verilerini hem merkezi olmayan hem de değiştirilebilir bir yerde depolamasına ve her şeyin en iyisini elde etmesine olanak tanır. Geliştiriciler, aynı fiyata çok bölgeli kapsam alır. Veriler Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da saklanır. Yakında Afrika, Güney Amerika ve Avustralya’yı kapsar. Veri sunucuları kitle kaynaklı olup, geliştiriciler için maliyetleri ve sağlayıcılar için pasif geliri azaltır. Ağ güvenliğini, ölçeklenebilirliği artırır ve küresel etkiyi azaltır. Blok zincirler arası iletişim protokolü (IBC) aracılığıyla Bluzelle, herhangi bir blok zinciri tarafından kullanılmaya hazırdır. Javascript desteği, milyonlarca geliştiriciye kullanılabilirlik sağlar. Ayrıca Bluzelle, 10.000 TPS’lik bir blok zinciri tarafından desteklenmektedir ve herhangi bir zincirde birlikte çalışabilir.

Bluzelle Coin (BLZ coin) Nedir?

Bluzelle, yeni ortaya çıkan blockchain ekosistemi için etkili bir veri depolama çözümü sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan, ölçeklenebilir bir veritabanı hizmetidir.

Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştiricilerinin, merkezi altyapıyı ve geleneksel bulut tabanlı veritabanlarını kullanırken karşılaştıkları ölçeklendirme sorunlarına bir çözüm sağlar.

Bluzelle, iki tokenla desteklenmektedir:

1. BLZ, Bluzelle’in harici ERC20 tokenı. Borsalarda satılıyor ve daha sonra Bluzelle platformunun hizmetlerini kolayca kullanabilen müşteriler için erişilebilir hale getiriliyor.

2. BNT (Bluzelle Network Token), Bluzelle’in, ERC20 tokenlarının çok yavaş ve pahalı olduğu yüksek hızlı, sıfır maliyetli, gerçek zamanlı veri muhasebesini sağlayan dahili yerel tokenıdır.

Neden Bluzelle?

Bluzelle Oracles, defi uygulamaları için yüksek talep fiyat beslemeleri sağlar. Daha yüksek değerli bir oracle hizmeti olmasını sağlayan üç bileşeni vardır:

1. Hızlı fiyatlandırma: Bluzelle Oracles, her 5 dakikada bir veri alır ve Bluzelle DB’de depolanır. Her düğüm, tüm ağ tarafından doğrulanan aynı fiyata depolanır. Bu, defi uygulamalarının bunları hızlı bir şekilde yakalayabileceği ve Ethereum’daki tıkanıklık sorunları tarafından kısıtlanmadığı anlamına gelir.

2. Yüksek kaliteli fiyat verileri: Bluzelle Oracles, güvenilir ve saklanabilen harmanlanmış bir değere ulaşmak için, saygın yerlerden alınan verileri oylayan ve doğruluğu ve geçerliliği sağlamak için önceden fiyat üzerinden istatistiksel analiz yapan 5 aşamalı bir süreç kullanır.

3. Gelişmiş güvenlik tetikleyicileri: Bluzelle Oracles, isteğe bağlı bir tarihsel fiyat endeksidir. Bu, uygulamaların, bir fiyat noktası normalin dışında göründüğünde uyarılar oluşturacak istatistiksel analiz çalıştırmasını sağlar. Örneğin, kötü bir aktör fiyatı değiştirerek ani bir kredi saldırısı yaratır.

Görüşleriniz bizim için önemli