chz logo

CHZ Coin Nedir?

Sanal para dünyasındaki hızlı ivmelenme ile pek çok insan bu alana ilgi duymaya başladı. Anlık olarak beklenmedik artışlar olan blockchain dünyasında merak edilen pek çok kripto para çeşidi var.

CHZ Coin diğer bir adıyla Chiliz, spor ve e-spor platformlarında daha çok tercih edilen bir kripto para brimidir. Amerika kaynaklı bir şirkettir.

CHZ Coin 2018 yılının 14 Şubat’ında piyasaya sürüldü. Oluşturucuları Alexandre Dreyfus ve takımıdır.

Chiliz adını spor ve e-spor dünyasında daha çok duyurmak istiyor. Galatasaray, Juventus, Roma, Barcelona gibi klüpler ile işbirliği bulunuyor. Amaçları işbirliği içinde oldukları kulüpler arasında bağlantı kurmak ve kulüp kararlarında taraftarların da söz hakkına sahip olmasını sağlamak.

Chiliz, aynı zamanda eğlence ve spor dünyasını Socios ile besleyen bir dijital para birimi. Socios sayesinde taraftarlar favori takımlarının kararları hakkında söz sahibi olabiliyorlar.

Şirketin mottosu ‘Spor ve eğlence için dünyanın önde gelen blockchain fintech sağlayıcısı’.

Socios.com hayran etkileşimi platformu, Chiliz blockchain altyapısı üzerine sıfırdan inşa edilmiştir ve özel platform içi para birimi olarak $ CHZ kullanır. Socios.com, taraftarların FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray, Atlético de Madrid, OG, CAI ve UFC dahil olmak üzere dünyanın en büyük ve en tanınmış spor takımlarından markalı Taraftar Tokenları satın almalarına izin veriyor.

Socios.com’da satın alınan Taraftar Tokenları, kullanıcıların takımlarını popüler oylama yoluyla etkilemelerine ve etkileşim temelli takım ödülleri ve tanınma için uygun hale gelmelerine olanak tanır. Tüm Taraftar Tokenları, Chiliz blok zinciri kullanılarak basılır ve tüm platform içi oylamalar, Chiliz blok zinciri üzerinden çalışan bir dizi akıllı sözleşme olarak gerçekleştirilir.

Chilis Son Gelişmeler

Socios.com’da, herhangi bir kullanıcının 50 BAR’a (100 Euro) kadar satın alabileceği 45 dakikalık bir pencere sunmaya karar verdiler. Yani 13.00 CEST’den 13.45 CEST’e kadar, kullanıcılar kullanıcı başına en fazla 50 BAR satın alabilecekler. Bu, birçok CHZ sahibine ve erken benimseyenlere , mevcut arz kadar FC Barcelona tokenleri satın almaları için biraz zaman verecektir .

13.45 CEST’ten, arz tamamen satılıncaya kadar 50 BAR üst sınırını 1.500 BAR (3.000 Eur) olarak değiştireceler.

Socios.com arzı şu anda 200.000 $ BAR’dır. 250.000 $ BAR’a çıkarıldı.

 

Chz Coin 2020-2021 Fiyat Analizi

 
 
 

Mart 2020 tarihinde 0,0004$ fiyattan işlem gören Chz Coin %6714,73 oranında yükseliş yaparak Şubat 2021 tarihinde 0,067$ fiyatlarını gördü.

 

Nasıl CHZ Coin Satın Alınır?

Kulüplerin taraftarları Socios üzerinden CHZ coin alabilmektedir. Türkiye’de Fan Token Offering toplu satış sayesinde token üzerinden CHZ satın alınabilmekte.

Görüşleriniz bizim için önemli